niedziela, 02 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Klimatyzacja w mieszkaniu.

Znacie, polecacie? Poszukuję fachowca do założenia klimatyzacji w mieszkaniu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klimatyzacja w mieszkaniu.

to zależy czy chcesz tanio czy dobrze?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klimatyzacja w mieszkaniu.

Firma PRZEMKO na ul. Spokojnej. Zainstalowali sprawnie, bez ukrytych kosztów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klimatyzacja w mieszkaniu.

Szkoda kasy na te kilka dni upałów w roku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klimatyzacja w mieszkaniu.

Kilka? W niektórych mieszkaniach czy domach wysokie temperatury zaczynają się od maja i są nie do wytrzymania. Także sezon z klima trwa nieraz 3-4mies. Niektórzy wolą zapłacić i na lata mieć spokój i komfort, a nie kisić się i dusić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klimatyzacja w mieszkaniu.

Klimatyzacja ma jako pojęcie jest źle wykorzystywana. Klimatyzacja to system urządzeń (urządzenie) utrzymujące zadane warunki atmosferyczne w określonej przestrzeni czy pomieszczeniu - czyli PRAWDZIWA klimatyzacja powinna mieć przynajmniej możliwość ustawienia poziomu wilgotności w pomieszczeniu (to co używamy w domach tylko osusza nam powietrze), ustawienie temperatury (ale nie takie jak znamy z klimy, gdzie w 90% przypadków urządzenie mierzy temp. powietrza wydmuchiwanego, dostosowuje poprawkę i koryguje swoją pracę tak aby temp. w przybliżeniu była taka jaką ustawimy) - Klimatyzator powinien pobierać dane z wielu miejsc w pomieszczeniu i w tych miejscach korygować parametry powietrza.
Do tego dochodzi filtracja - coraz bardziej dostępna w \"znanym nam klimatyzatorach\" ale jak chemy mieć np. zapylenie czy unoszący się kurz? (brzmi śmiesznie, ale to jest regulacja parametrów powietrza) lub też jakieś gazy, stosunki gazów np. więcej azotu a mniej tlenu itp....

Co do \"klimatyzacji\" to ludzie niestety w większości nie potrafią jej używać w domach czy w samochodach. Większość chłodzi na max i wyłącza urządzenie li włącza jak już się nagrzeje znowu w domu.. niestety wtedy urządzenie musi odpompować dużo ciepła i przez to są mity o tym, że klima zjada nam prądu dużo. Wiele osób też olewa moc urządzenia, myśląc że jak urządzenie ma moc np. 5kW a dla pomieszczenia wg. karty produkty wystarczy 3kW to jak by zainstalowali te 5kW to będą płacili o 2kW za dużo/więcej - lepiej jest kupić mocniejsze urządzenie, które nie będzie ci działało na max mocy (to jak z samochodem, jedziesz 80km/h to pali ci 5litrów a jedziesz 200 to pali ci 17 litrów na takiej samej odległości).

Dbajcie też o klimę w donnach, regularnie odgrzybiajcie, używajcie cały rok żeby filtrować powietrze, oczywiście filtr HEPA+węglowy+jonizator i dodatkowy filtr obiegowy to minimum. Oczywiście jednostka wewnętrzna musi być dwubiegowa.

Januszom kiedyś \"źiatraki wystarczali\"

Ja mam wiatrak i mam w domu zimno np. zimą.

Tu macie dokładne zestawy klimy:


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klimatyzacja w mieszkaniu.

Zapraszam do kontaktu. Doradzimy, wycenimy, zamontujemy. Pozdrawiam serdecznie. 884 780 577.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klimatyzacja w mieszkaniu.

Ja korzystałem z firmy, która mieści się w budynku PKS na ul. Piłsudskiego. Mogę śmiało polecić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org