Pozostałe wiadomości
BAJKOWA BIBLIOTEKA PG9
O BIBLIOTECE
Zapraszamy na stronę szkolnej biblioteki
www.pg9-biblos-lomza.cba.pl
********************************
„Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest niewymownym znakiem jedności kolejnych pokoleń, które z różnorodności czasów i kwestii tworzą wspólne patrymonium kultury i nauki. Biblioteka jest więc szczególną świątynią twórczego ducha ludzkiego, który odzwierciedla owo Boże natchnienie, które towarzyszyło dziełu stworzenia świata i człowieka”.
Jan Paweł II
********************************
Biblioteka szkolna przy Publicznym Gimnazjum nr 9 w Łomży im. Rodziny Lutosławskich powstała w 1999 r. i działa od początku istnienia gimnazjum. Zajmuje pomieszczenie na pierwszym piętrze w sali nr 118.
Księgozbiór biblioteki liczy prawie 3 tys. woluminów i początkowo został utworzony na bazie zbiorów bibliotek szkół podstawowych gminy Łomża. Z czasem zbiory biblioteki zostały bogacone o zakupione pozycje książkowe oraz zbiory specjalne. Korzysta z niego ok. 430 uczniów, nauczyciele i pracownicy szkoły.
W bibliotece od 2008 roku działa Multimedialne Centrum Informacji, które składa się z czterech komputerów z dostępem do Internetu, drukarki i skanera.
W pracach bibliotecznych pomaga 15 łączników z biblioteką – przedstawicieli każdej klasy.
********************************
Bibliotek jest czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach
Poniedziałek: 7.30 - 12.35, 13.20 – 15.00
Wtorek: 7.30 – 8.00, 9.00 – 13.25, 14.10 – 15.00
Środa: 7.30 – 10.55, 11.40 – 13.25
Czwartek – 7.30 – 8.00, 9.00 – 13.25, 14.10 – 15.00
Piątek – 7.30 – 8.00, 8.45 – 14.40
********************************
ICIM
Od lutego 2008 r. w bibliotece naszej szkoły funkcjonuje Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM), zakupione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ze środków współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Centrum obejmuje sieć komputerów, cztery stanowiska komputerowe oraz jedno wielofunkcyjne urządzenie sieciowe (skaner, drukarka i kopiarka).
Z centrum multimedialnego można skorzystać podczas przerw, zajęć świetlicowych, oraz w czasie wolnym od lekcji w godzinach pracy biblioteki.
Można tu wyszukiwać informacje na dany temat , „poserwować” po ciekawych stronach, wejść na grupy dyskusyjne, przesłać wiadomości, posłuchać muzyki ( w słuchawkach) a nawet pograć w gry internetowe.
Młodzież chętnie tez wymienia informacje o nowościach informatycznych, dyskutuje a przed wszystkim uczy się korzystania z Internetu jako źródła informacji.
Uczniowie chętnie przychodzą traktując pracownię jako miejsce spokoju podczas hałaśliwych przerw. Niektórzy maja zawiedzone miny ,gdy zobaczą że już nie ma miejsca przy komputerze, więc rezerwują sobie konkretna godzinę.
Z pracowni multimedialnej mogą skorzystać również rodzice i absolwenci – serdecznie zapraszamy