Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 28 lipca 2021 napisz DONOS@

"MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA"

6 czerwca 2016 r. w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży odbył się konkurs pt.: "Mistrz Pięknego Czytania", w którym wzięło udział 15 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych  ze szkół podstawowych (SP 2, SP 4, SP 7, SP 9, SP 10 w Łomży  i SP w Konarzycach). Spotkaniu przyświecały słowa Kartezjusza „Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów kultury czytelniczej, popularyzacja książek, wdrażanie do staranności przekazu językowego, wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu .Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Etap I- organizowany przez szkolne zespoły nauczycieli, wyłonił szkolnych mistrzów i wicemistrzów pięknego czytania (2 osoby).
Etap II -finał odbył się w sali konferencyjnej  Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich . Komisja złożona z pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Łomży – p. Elwiry Kamińskiej (przewodniczącej), Małgorzaty Wasilewskiej i Grażyny Wysockiej oceniając brała pod uwagę: wyrazistość, płynność, bezbłędność, tempo czytania, intonację, interpretację i wrażenie ogólne. Poziom, jaki reprezentowali młodzi uczestnicy, był bardzo wysoki. W wielu przypadkach różnice dotyczyły zaledwie ½ punktu. Po długiej naradzie komisja wytypowała następujących  zwycięzców:
I miejsce – Oskar Żebrowski -SP nr 4 w Łomży
II miejsce – Julia Frąckiewicz -SP nr 10 w Łomży
III miejsce – Maciej Mieczkowski -SP nr 4 w Łomży
Atmosfera konkursu sprzyjała zdrowej  i życzliwej rywalizacji. W oczekiwaniu na werdykt,  wszyscy udali się na słodki poczęstunek, podczas którego można było nawiązać nowe znajomości, wymienić doświadczenia. Najważniejsze było to, że mimo zaciętej walki, silnych emocji, tremy, nikt nie czuł się przegrany. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i zapewnili o chęci uczestnictwa w następnych edycjach konkursu. Serdecznie zapraszamy, a zwycięzcom gratulujemy!

Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
wt, 07 czerwca 2016 15:08
Data ostatniej edycji: pt, 03 listopada 2017 09:57:42

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę