Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 01 grudnia 2020 napisz DONOS@

Festyn ,,Trzymaj formę” w Gimnazjum nr 9 w Łomży

W Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży już po raz piąty odbył się festyn „Trzymaj Formę”. W przygotowanie tego przedsięwzięcia zaangażowani byli pracownicy szkoły, uczniowie i rodzice. Program wpisał się w tradycję placówki, a jego celem jest promowanie zdrowego stylu życia, żywienia, a także kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Łomża p. Piotr Kłys, rodzice, uczniowie ze szkół podstawowych z Gminy  Łomża i miasta  Łomża wraz ze swoimi opiekunami.
Festyn rozpoczęła p. dyrektor W. Masłowska od przywitania wszystkich i przekazania informacji na temat roli zdrowego stylu życia w rozwoju każdego z nas. Mówiła  także o nawykach żywieniowych, które sprzyjają zdrowemu stylowi życia i są kluczem do poprawy jego jakości.  Kolejno można było wysłuchać prelekcji p. E. Dmochowskiej-dietetyka Natur- House, która przedstawiła tajemnice idealnego żywienia. Na festynie wystąpiła ze swoją grupą taneczną  D. Iwanowicz ze Studia Tańca BK STEP  i  P. Raciborska – absolwentka Gimnazjum nr 9- w tańcu Dżajf.
Na uroczystości zaprezentowali się chłopcy z Bokserskiego Klubu Sportowego –Tiger, a trener p. M. Fabiszewski zachęcał uczniów do aktywności fizycznej i wzięcia udziału w treningach. Grupa ratownicza ,,Nadzieja” przeprowadziła pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie Zespołu  Szkół Weterynaryjnych  zdradzili tajemnice  carvingu i pokazali, jak można tworzyć  owocowe i warzywne dekoracje.
Na scenie zaprezentował się szkolny  teatr ,,Iskierka” w sztuce  dotyczącej problemu uzależnienia od mass mediów, a szczególnie od Internetu i telewizji.
Pani K. Sobocińska z Nadleśnictwa  Łomża zachęcała do uprawiania sportu, zaprezentowała karty ćwiczeń dla biegaczy i zapraszała do udziału w konkursach. W trakcie imprezy  odbyło się kilka sportowych konkurencji - hokejowy slalom, skoki w workach, wyścig z przeszkodami, prowadzenie piłki nożnej. W rywalizacji  wzięli  udział  uczniowie ze szkół  podstawowych  z Gminy Łomża: SP Konarzyce, Kupiski, Podgórze, Wygoda, Czaplice, Pniewo, Puchały i ze SP nr 2 w  Łomży. W czterech konkurencjach sprawnościowych najlepszymi drużynami okazały się: I miejsce- SP Kupiski, II miejsce- SP Pniewo, III miejsce- SP Konarzyce. Zawodnicy zostali nagrodzeni  pucharami i dyplomami. Na festynie wręczono dyplomy uczennicom, które wzięły udział w konkursie plastycznym na plakat ,, Życie wolne od nikotyny”. I miejsce zajęła A. Gołaś, II-  K. Skrzeczkowska i D. Żelechowska.
Oprócz występów, pokazów i rywalizacji sportowych można było podziwiać stoiska przygotowane przez uczniów, pod kierunkiem wychowawców. Gimnazjaliści w różnorodny sposób promowali zdrowe żywienie. Stoły przyciągały wyglądem, kolorystyką, zachęcały do  odwiedzenia i degustacji. Bardzo szybko znikały ze stołów zdrowe sałatki, soki, desery, koktajle. Ogromnym powodzeniem cieszył się nabiał z OSM w Piątnicy i pieczywo z piekarni ,, Sulima”, Zawady Przedmieście i z Jeziorka.
Festyn ,, Trzymaj formę” był  dobrą formą promocji Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży, a także uświadomił wielu osobom, że poprzez zdrowe odżywianie, właściwą dietę oraz aktywność fizyczną można bardzo długo cieszyć się wspaniałą formą i zdrowiem.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 08 kwietnia 2016 15:03
Data ostatniej edycji: pt, 03 listopada 2017 09:58:17

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę