niedziela, 22 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Wycieczka do teatru w Warszawie

3 listopada 2017r. uczniowie klasy II b naszego gimnazjum wraz wychowawcą  p. M. Nasiadko i opiekunem p. B. Sobolewską  byli na wycieczce w Warszawie.

Pierwszym punktem programu było Muzeum  POLIN, w którym młodzież odbyła podróż po kilkusetletniej  historii polskich Żydów. Miejsce to wywarło na przybyłych ogromne wrażenie, gdyż jest jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów muzealnych w Polsce i stanowi centrum edukacji i kultury.  Uczniowie uświadomili sobie , że byli w strefie pamięci, na terenie, gdzie usytuowane było największe getto w Europie.

Kolejnym punktem programu była Niewidzialna Wystawa. Zwiedzono  dwie jej części: widzialną i niewidzialną. Pierwsza z nich przypominała tradycyjną wystawę. Uczniowie zobaczyli 
i wypróbowali  działanie wielu przedmiotów co dzień wykorzystywanych  przez osoby niewidome /np.: mówiący zegarek, przyrządy do oddzielania żółtka od białka, pomiaru nalanego wrzątku itd./. Następnie przewodnicy, osoby niewidzące, wprowadzili  młodzież w świat ciemności. Uczniowie mieli możliwość poznać, jak poruszać  się w świecie, gdy wzrok zawodzi. Wizyta w tym miejscu pomogła  zrozumieć, co czują  i z czym muszą borykać się osoby niewidome.

Musical „Metro” w reżyserii Janusza Józefowicza był ostatnim punktem wycieczki. Uczniowie  w młodych ludziach występujących na deskach teatru Buffo mogli odnaleźć siebie, własne marzenia i pragnienia. Przedstawienie skłoniło wielu do refleksji nad tym, do czego w życiu dążymy, a co powinno być ważne.

Młodzież oczarował klimat tego legendarnego spektaklu. „Widowisko przepełnione muzyką, śpiewem i tańcem”, „Super”, „Warto było obejrzeć to przedstawienie”, „Niesamowite lasery, super trójwymiarowe efekty świetlne” - to podsłuchane „na gorąco” opinie uczniów po spektaklu.

 

M. Nasiadko

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 05 stycznia 2018 10:18
Data ostatniej edycji: wt, 09 stycznia 2018 09:48:42

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0