niedziela, 22 kwietnia 2018 napisz DONOS@

,,W krzywym zwierciadle, czyli od komedii do groteski"

2 października 2017 roku  klasy 3a, 3c oraz nieliczne osoby z klas 3d i 3e udały się do Centrum Katolickiego w Łomży na spektakl pt. ,,W krzywym zwierciadle, czyli od komedii do groteski". Został on przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu. Na scenie wystąpiło pięciu aktorów, którzy wcielali się w różne role. Widowisko charakteryzowało się tym, że łączyło w sobie komedię, tragedię, groteskę i absurd.  Nawiązano w nim do klasyki, a m.in. do Zemsty, Kartoteki, Romea i Julii, Opowieści wigilijnej i Świętoszka.

Głównym bohaterem był niespełniony, zdesperowany pisarz, którego sytuacja życiowa zmusiła do przyjęcia zlecenia wbrew swoim wewnętrznym przekonaniom. Mężczyzna  szukał odpowiedzi na pytania dotyczące roli artysty w dzisiejszym skomercjalizowanym świecie. Potrzebował wielu argumentów, aby zmienić swoje dotychczasowe idee. Mimo przeszkód, stworzył scenariusz, który podbił serca producentów.

Przedstawieniu towarzyszyły głośne dźwięki muzyki współczesnej i starodawnej. Gra świateł podkreślała nastrój i  emocje  bohaterów    Spektakl stanowił próbę odszukania sensu istnienia i ponadczasowych wartości, a prosty przekaz ułatwił uczniom zrozumienie zaistniałej sytuacji.

Katarzyna Keniksman

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 05 stycznia 2018 11:22
Data ostatniej edycji: cz, 11 stycznia 2018 08:50:41

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0