środka, 25 kwietnia 2018 napisz DONOS@

SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ

 

Dnia 5.11.2014 roku w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży w Łomży odbyła się w ramach programu WF z klasą ogólnoszkolna debata „Sportowy Okrągły Stół”. W debacie wzięli udział: pani dyrektor Wiesława Masłowska,  przedstawiciele wszystkich klas (po jednej osobie z klasy), przedstawiciele samorządu uczniowskiego wraz z opiekunem panią Małgorzatą Nasiadko, nauczyciele wychowania fizycznego, oraz nauczyciel fizyki p. Marek Uliński.
Do debaty przygotowywaliśmy się kilka tygodni. Na lekcjach wychowawczych oraz na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie zostali zapoznani z celami debaty. Następnie wraz z wychowawcami i nauczycielami wychowania fizycznego dyskutowali na temat udoskonalania lekcji wychowania fizycznego, po czym opracowali pomysły służące poprawie tych lekcji.
Sportowy Okrągły stół prowadził koordynator programu pan Andrzej Rogiński, sekretarzem była pani Izabela Cywińska. Uroczystego otwarcia debaty dokonała pani dyrektor Wiesława Masłowska. Następnie pani dyrektor przypomniała wszystkim zgromadzonym, iż celem debaty jest udoskonalenie zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole.
Następnie wywiązała się dyskusja na temat lekcji wychowania fizycznego w naszej szkole. Uczniowie z każdej klasy wypowiadali się co jest dobrego na lekcjach, a co chcieliby zmienić. Po czym przedstawiciele każdej z klas przedstawili swoje pomysły na udoskonalenie lekcji wychowania fizycznego oraz zajęć pozalekcyjnych. Na podstawie wniosków z dyskusji opracowano następujące postulaty:
1. Więcej zabaw ruchowych i muzyka na lekcjach
2. Więcej gier zespołowych na lekcjach
3. Krótsza i intensywniejsza rozgrzewka na lekcjach
4. Więcej turniejów między klasowych
5. Wyjścia na basen i lodowisko
6. Zaproszenie wybitnego reprezentanta Polski w celu przeprowadzenia lekcji wychowania fizycznego.

W wyniku przeprowadzonej dyskusji jako zadanie do wyboru w I półroczu roku szkolnego 2014/2015 wybraliśmy Projekt Edukacyjny WF, natomiast w II półroczu lekcje poza szkołą.

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
so, 18 stycznia 2014 16:29
Data ostatniej edycji: wt, 24 lutego 2015 12:02:46

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0