czwartek, 22 marca 2018 napisz DONOS@

Lubella inspiruje i edukuje - warsztaty 2018

 

 

26 lutego 2018 roku zapewne na zawsze zapadnie w pamięci uczniów klasy IIIA
i społeczności naszego gimnazjum. Tego dnia w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne Lubella prowadzone przez mistrza kuchni Michała „Magla” Myszkiewicza.
A wszystko za sprawą wygranego konkursu „Lubella edukuje i inspiruje”, do którego uczniowie klasy IIIA przystąpili pod opieką Pani Magdaleny Rakowskiej – Grochowskiej. Zadaniem było zrealizowanie trzech scenariuszy lekcji, z czego ostatni wymagał przygotowania potrawy na bazie makaronu i wykonania dwóch zdjęć. To właśnie zdjęcie uczniów podczas gotowania i gotowej potrawy zadecydowało, że to właśnie klasa IIIA wygrała.

Lubella przygotowała sześć stanowisk do pracy. Każda z grup przygotowywała inną potrawę. W menu pojawiły się przystawki, sałatki, danie główne i desery. Michał Myszkiewicz nadzorował i doradzał uczniom w trakcie gotowania. Te kilka godzin spędzone w „kuchni” pozwoliło uczniom zgłębić tajniki gotowania, ale przed wszystkim była to świetna zabawa. Uczniowie mieli oczywiście możliwość skosztowania przygotowanych przez siebie dań, które smakowały wybornie. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał upominek
w postaci zestawu makaronów, kasz i płatków oczywiście marki Lubella. Cieszy fakt, że młodzież gimnazjalna nie boi się wyzwań i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym zadaniom.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 09 marca 2018 11:17
Data ostatniej edycji: pt, 09 marca 2018 11:20:50

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0